18.3 C
Brno
Sobota, 27 července, 2024
- Reklama -časopis
DomůBydleníCo dělat, když myčka nádobí nemyje správně

Co dělat, když myčka nádobí nemyje správně

Pokud si myčka nedokáže poradit s nádobím tak jak od ní očekáváte, obvykle není třeba hledat chybu v modelu, který jste si koupili a čistícím prostředku, který používáte.

Než vyzkoušíte všechny naše rady, možná byste si měli přečíst ještě jednou návod. Možná vám prozradí o vašem pomocníkovi věci, které jste možná ani netušili, protože ovládací panel je neodhalí.

1.Nastavte tvrdost vody
Není větší chyby než nesprávné nastavení tvrdosti vody. Vyhledejte na vyúčtování vody telefonní číslo na vodárny a nechte se propojit do laboratoře, která provádí cyklické zkoušky kvality vody. Zeptejte se na tvrdost vody a zapište si ji na papírek. Pokud vám to přijde komické, je to jen pro vaši nevědomost. Vodárny vám ochotně pro každou uliční větev prozradí aktuální hodnoty měření.

Tento údaj je třeba vložit do myčky nádobí, aby vodu změkčovala přiměřeně k jejím vlastnostem. Obvykle se tvrdost nastavuje v pěti různých stupních po zatlačení kombinace tlačítek nebo dlouhém podržení některého z nich. Vše, co potřebujete vědět pro nastavení svého modelu, naleznete v návodu.

Příliš tvrdá voda snižuje kvalitu mytí a příliš měkká způsobuje předčasné stárnutí a korozi skla.

2.Zkontrolujte zásobu soli
Sůl slouží v myčce na regeneraci pryskyřice, která je nástrojem na změkčování vody. Aby svou schopnost neztratila, je třeba, aby byl zásobník soli vždy dostatečně plný. Pokud sůl dojde a vy si nevšimnete na panelu svítící kontrolku, obvykle odhalíte chybu při vyjímání nádobí.

Na porcelánu zůstávají drobná zrníčka z cappuccina a zdá se, jako by se místy usadily drobné částečky prachu. Právě to je signálem, že máte problém s nedostatkem soli. Při jejím dosypání do zásobníku buďte obezřetní. V žádném případě se dovnitř nemůže dostat čistící prostředek. Pokud by se tak stalo ve velkém množství, pryskyřice by se ve změkčovacím modulu nenávratně poškodila.

3.Vyčistěte ji
Pravidelné vyprazdňování filtračního sítka byste neměli nikdy podceňovat. Pokud se zanese nečistotami, průtok vody mycím systémem klesá a myčka by k dosažení stejné čistoty musela spotřebovat trojnásobek času. K tomu by však potřebovala speciální senzor. Při každém čištění zkontrolujte i neporušenost sítkového filtru. Ochráníte tak čerpadlo před případným poškozením.

Pokud je myčka špinavá, ani nádobí, které z ní vybíráte, nemůže být čisté. Při každém mycím cyklu se část tuků a bílkovin ukládá ve vnitřních rozvodech, kterými se přes čerpadlo žene voda. Každý měsíc sáhněte po čistícím prostředku. Jedná se o lahvičku s voskovým uzávěrem, kterou je třeba vložit do horního koše a zvolit mycí program s nejvyšší teplotou. To zajistí, aby byly rozvody průchozí a čisté.

4.Nekupujte tři v jednom
Pokud vaše myčka není vybavena tlačítkem pro tablety tři v jednom, vykašlete se na všechny reklamy a kupujte tablety, které obsahují výhradně čistící prostředek. Budete mít jistotu, že se plně využije jejich potenciál k mytí, aniž by byla kapacita tablety ochuzena o součásti, které nemají přímý dopad na mytí.

Neuděláte chybu, pokud upřednostníte prášek do myčky před tabletami. Pomůže vám toho dosáhnout lepšího dávkování, protože pouze vy víte, zda jste do košů vložili mastné nádobí od maďarského guláše nebo pouze dva pečící plechy.

  1. Myčka není drtička
    Myčka nádobí není drtička na zbytky potravin. Není nutné, abyste nádobí oplachovali, nemusíte je ani stírat houbou. Neměly by však na nich zůstávat nedojedené zbytky pokrmů. I když jste si možná v tomto okamžiku představili dvě nakousnuté knedlíky se zbytkem segedinu, děti často na talířích nechávají víc, než je nutné.

Podívejte se na nádobí kriticky a musíte najít v sobě dostatek citu pro to, abyste věděli, jestli si můžete mísu s těstem od noků dovolit u ostatních nádobí do myčky vložit, nebo ne.

6.Volte program s předoplachem
V návodu se dočtete, jakou strategii má který z programů při mytí. Naučte se používat při špinavém nádobí ty, které mají předeplach teplou vodou. V takovém případě se před samotným mytím z nádobí smyje to nejhorší a mycí cyklus již pokračuje s nádobím částečně umytým.

Pokud jste fanoušky prášků, v kritických případech můžete vložit prášek na čištění nejen do výklopného zásobníku, ale také malou část do vnitřního prostoru myčky. Při teplém předoplachu napomůže tomu, aby se zbytky jídel odešli i tuky. A to je plus, o kterém se v návodu nedočtete.

7.Ukládejte správně
Myčka nádobí nemá otočná ramena s tlakovou vodou. Na rozdíl od wapky proudy vody citlivě oplachuje váš jídelní servis. Ukládejte jej proto tak, aby se k němu voda vždy dostala a nemohla uvíznout v dutých částech.

Taktika ukládání je rozhodující a při koupi nové myčky někdy trvá týden i více, než vychytáte všechny detaily. Tak jako pod střechou obvykle neprší, tak ve stínu jiných kusů kuchyňského servisu myčka neumyje jiné.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek