17.1 C
Brno
Neděle, 19 května, 2024
- Reklama -časopis
DomůBydleníJaký kuchyňský ostrůvek se hodí do vaší kuchyně? Poradíme vám

Jaký kuchyňský ostrůvek se hodí do vaší kuchyně? Poradíme vám

Nejkrásnější kuchyňský ostrůvek je ten, který doplní vaši kuchyni na harmonický celek podle vašich potřeb. Přinášíme vám top inspirace pro každou domácnost.

Jak si tedy vymodelovat jedinečný privátní kuchyňský ostrůvek? Výchozím bodem je určitě velikost a dispozice vaší kuchyně. Podívejte se na ni zkoumavým pohledem a odhadněte, jaký rozměr by měl mít, aby kolem něj byl dostatečný prostor pro průchod či otevírání skříněk kuchyňské linky. A pak si položte několik důležitých otázek: pro jaké funkce by se vám hodil? Potřebujete více pracovní plochy? Sešly by se vám další úložné prostory? Nebo byste u něj chtěli i stolovat? Tady jsou naše nejlepší tipy podle vašich preferencí.

Nízký rozpočet, malý prostor
I v menší kuchyni můžete získat šikovný příruční pult s pracovní deskou, úložným prostorem nebo i malým stolováním. Je už jen na vás, jestli vám pasují spíše otevřené police nebo raději zásuvky. Samozřejmě, v malé kuchyni se vždy hodí mobilní nábytek, kuchyňský ostrůvek na kolečkách můžete odklidit, když jej zrovna nepoužíváte. Menší ostrůvek má také přiměřenou dostupnou cenu.

S výsuvnou či sklápěcí deskou
Místo šetří také vysouvací nebo sklápěcí mechanismus, kterým můžete vytvořit jídelní pultík. Přísedícím se podeň pohodlně vejdou kolena. Může být barový nebo polední, podle toho, jaký styl stolování více preferujete.

Víceúrovňový
V prostorných kuchyních velmi pěkně vyniknou kuchyňské ostrovy, které mají jednotlivé plochy v různých výškách. Jednak se jimi esteticky oddělí přípravná zóna od stolovací, ale můžete tím na jednom ostrůvku získat obědové i barové sezení i pracovní pult.

S varnou deskou či s dřezem
Umístěním varného centra nebo výlevky na ostrov oproti kuchyňské lince získáte pověstný pracovní trojúhelník, ve kterém vaření šlape jako po másle. Vybudování takové dispozice je však poněkud složitější. Do kuchyňského ostrova je třeba zavést přívod elektřiny či plynu a v případě dřezu přívod vody a odvod do kanalizace. Nesmíme zapomínat ani na instalaci odsavače par, aby se kuchyňské vůně nerozptylovaly nespoutaně do celého interiéru.

Kamenná deska
Pracovní deska z kamene, nejčastěji ze žuly (granit) nebo mramoru, dodá kuchyni nadčasový honosný punc a je také spolehlivým podkladem pro krájení a sekání. Měla by však pasovat k pracovní desce kuchyňské linky, takže pokud po ní toužíte, přepočítejte si spotřebu. Žulu dostanete v několika přírodních odstínech, ale pokud se vám žádá více možností designu, zvažte desku z umělého kamene. Tento kompozit se vyrábí z rozemletého přírodního kamene, který se smíchá s pryskyřicemi a vznikne unikátní materiál s vynikajícími mechanickými vlastnostmi. U nás jej můžete dostat pod značkami Corian, Polyston, Stonex, Cristalite nebo Silgranit.

Se závěsnými policemi
Kuchyňské pomůcky nad úrovní ramen jsou na dosah ruky, vypadají efektně a zároveň odbremění spodní skříňky. Nad kuchyňským ostrůvkem si takovou parádu můžete nainstalovat a nemusí to být ani moc složité. Někdy stačí jen pevný stojan, který splyne s vaší stávající sestavou.

Pro kutily
Nesmíme zapomenout ani na šikovné ruce a tvůrčí nápady. Mnozí z nás mají rádi staré věci, kterým vdechnou nový život a kuchyňský ostrůvek nabízí široké pole možností. Milovníci DIY mohou využít starý stůl, skříňku nebo psací stůl a všichni jim budou jejich ostrov závidět.

zeny
Předchozí článek
Další článek

Mohlo by Vás zajímat

PR článek