17.3 C
Brno
Středa, 12 června, 2024
- Reklama -časopis
DomůRady a Návody3 tipy, jak si vytvořit minimalistickou terasu

3 tipy, jak si vytvořit minimalistickou terasu

Máte rádi čistý prostor, jednoduchý design a funkčnost? Pokud se držíte hesla – méně je více, jste na správném místě. Inspirujte se našimi tipy, jak přenést minimalismus i na vaši terasu.

I vás jsi podmanil minimalistický styl bydlení? Ani se vám nedivíme. Pro milovníky pořádku, čistých linií a monochromatického designu je minimalismus jako balzám pro duši. Všechny zbytečné prvky v domácnosti jdou stranou. To platí iv rámci terasy. Chcete-li, aby ladila s vaším interiérem, inspirujte se našimi radami.

Zelená oáza
Využijte svoji zahradu a vytěžte z jejího potenciálu maximum. Úspěch a krása vaší terasy bude tkvět v dokonalém výhledu na vaši zahradu, kde vyzvednete do popředí samotnou přírodu.

Základem minimalistické zahrady je dokonalý trávník. Vyžaduje však značnou péči, obzvláště správný závlahový systém. Samozřejmě i zalévání má svou míru, jinak by nastalo odumření kořenů. Rovněž není třeba zapomínat ani na doplnění dusíku, který zajistí správný růst trávníku a krásnou zelenou barvu. Při hnojení trávníku je třeba mít na paměti, že všeho moc škodí a proto to nepřežeňte.

Barevné květiny v minimalistické zahradě nenajdete. Pokud však po nich toužíte, dopřejte si je. Ideální jsou spíše různé druhy palem přizpůsobené našim klimatickým podmínkám, ale i okrasné tuje. Doplňte to například zimostrázy a muchovníkem, případně plot nechte obrůst břečťanem. Díky tomu se budete u sebe doma cítit jako na dovolené. Pokud potřebujete přes zahradu chodník, vsaďte pouze na obyčejný štěrk. I když se to nezdá, vaši zahradu to mimořádně oživí.

Swimming pool terrace with garden view 3d render, There are a wooden floor ,green tile in the swimming pool and ,wooden lath wall,Decorated with rattan furniture,Surrounded by nature.

První, co vás v létě po příchodu z práce napadne, je udělat si oblíbený drink, sednout si na terasu, vyložit nohy a odpočívat. K této představě vám pomůže kvalitní zahradní nábytek, který si zamiluje celá vaše rodina. Vsaďte na jednoduchý, ale zároveň šmrncový design. Oblíbeným materiálem je dřevo nebo umělý ratan. Doplnit jej klidně můžete o houpací síť nebo závěsné křeslo, díky kterým vám vznikne více místa k relaxaci. Široký výběr možností vám dodá dostatek času k tomu, abyste si vybrali ty správné kousky na vaši terasu.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek